Gürsel Baran
Genel Müdürümüz

Ato Başkanı
ATO'dan Haberler
 0 (312) 384 44 44        0 (549) 385 56 56

TCMB (Efektif) Döviz Kuruları

Dolar
Euro
Alış : 32.1847
Satış : 32.3137
Alış : 34.6466
Satış : 34.7854

Kurumsal

Hakkımızda

Hakkımızda


Devamı...

Yönetim ve Personel


Devamı...

Haberler


Devamı...

Dost Boya, 1981 yılında Suat Sai Baran tarafından inşaat malzemeleri satmak amacıyla şahıs şirketi olarak kuruldu. 80’li yılların ortalarına doğru boya çeşitlerine önem verilmeye başlandı. 1986 yılından itibaren Mashall Boya ve Vernik A.Ş. bayiliği alınması bu değişimi belirginleştirdi.

90’lı yılların ikinci yarısında bir çok radikal değişimler yaşandı. Şirket, aile şirketi yapısı korunmakla birlikte Limited Şirketi haline dünüştürüldü. Yeni dekorasyon ürünleri ithalatına başlandı ve bazı ithalatçı firmalar ile doğrudan işbirliğine girildi. Ayrıca dekorasyon sektörünün boya konuları dışında kalan bölümlerine de girildi. Böylelikle konut iç ve dış dekorasyonu konusunda bütüncül bir yapısı doğması sağlandı.

Ürün Portföyümüz
Marshall Boya’nın toptan dağıtım bayiliğinin yanı sıra, BASF-YKS, Dekor, Hassan, Stargil, Akçalı Sprey, Mobel Tiner, Light, Mixol, Ruvitape vb. ürünler de toptan değıtılmaktadır. Ayrıca Eylül 2011’den itibaren ECA Serel, Ar-Yak Armatür grubu da portföyümüze dahil olmuştur.

Çeşitli ev içi faaliyetlerde (boya, tamir işleri) mobilya ve diğer ev eşyalarının korunmasına yönelik plastik hışır örtü de Dost Boya’nın ithal ettiği ürünler arasındadır. Kaliteli, uzun ömürlü ve uygun fiyatlı hışır örtü, 2000 yılı başlarından beri, Dost Boya tarafından ithal edilerek bayilerimize ve müşterilerimize sunulmaktadır.

Dünyanın sayılı sprey boya üreticilerinden Motip Dupli firmasından ithal ettiğimiz dekoratif sprey boyalar müşterilerimize sunulmaktadır.

Müşteri Memnuniyeti
Ekim 1999 itibari ile müşteri memnuniyeti sağlamak için teknik altyapımızı oluşturduk. Tanıtım, fiyat listesi ile ilgili dokümanlarımızı daha düzgün ulaştımamız için nitelik printer’lar kullanmaktayız.

Ayrıca şirketimiz web sitesi geliştirilmesi kendi bünyemizde yapılıyor ve sürekli güncelleniyor. Marshall firmasının desteği ile 1001 Renk Sistemini Teknik Donanım farkımıza kattık ve 1998 gününden beri müşterilerimize 1001 Renk Sistemi ile hazırlanmış ürünler sunmaktayız.

Dost Boya olarak en önemli gelişimi Haziran 2011’de taşındığımız yeni işyerimiz ile yaptık. Farklı noktalarda bulunan 4-5 depo ve ofisimizi tek bir çatı altında toplandık. Siteler Alemdağ Mahallesi’nde 3000m2 ofis, depo ve sosyal bölümlerin olduğu yer ile müşterilere olan hizmetlerimizi en üst düzeye çıkardık.

İşgücü Yapımız
Şirketimizde halen yirmi kişi çalışmaktadır. Temel faaliyetlerimiz olan Pazarlama, Sevkiyat ve Depolama işlerimiz kendi personelimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Günlük muhasebe işlemleri kendi elemanlarımız tarafından yapılıyor. Muhasebe konusunda daha teknik ayrıntılar şirket dışı danışmanlık tarafından sağlanıyor.

Dağıtım ve pazarlama filomuz 7 pazarlama aracı ve 2 dağıtım aracından oluşuyor.

Geleceğe Yönelik Hedefler
Sosyal faaliyetlerin üretkenliğe katkısı nedeni ile kendi çalışanlarımız için çeşitli sosyal ve sportif faaliyetlere katılıyoruz.

Çevreciyiz. Tedarekçilerimizi çevreci ürünler sunmaya, müşterilerimizi çevrevi ürünler kullanmaya teşvik ediyoruz. Toplumsal sorumluluklarımız çerçevesinde topluma katkılarda bulunmaya çalışıyoruz. Fikri mülkiyet haklarına saygı gösteriyoruz. Boya ve ilgili konularda bilgi sağlayıcı yayın için girişimlerimiz devam etmektedir. Yurtdışından çeşitli kaynaklarla ilişkilerimiz ve girişimlerimiz vardır. Bu çabalarımızı artırarak sürdüreceğiz. Boya konusuna yakın konularda yeni ürünler araştırıyoruz. İnternet üzerinden Sanal Ticaret girişimlerde bulunduk.

Dost Boya

Bu yazımız 2635 kez görüntülenmiştir.

Dostboya
Dostboya
Dostboya